Sitting girl oil hardboard, 25.5x37cm, framed, original,..">

Bid to Auction

Update
1 500 CZK
Min can be thrown 1 500 CZK
You need to Sign in to bid in this auction.
Don't have an account yet? Sign Up .
23 days, 14h.
time to end -05.01.2020, 21:30:00
No one is bidding , be the first!

Method of transport Česká Pošta, a.s 400 CZK The price of transport outside the Czech Republic can be agreed with the seller Point of Sale:: Čr, Praha

1030 Milan Kyzour

 

span style = "font-size: 14px;"> Sitting girl

oil hardboard, 25.5x37cm,

framed,

original,

signed in PD

Milan Kyzour

1932 České Velenice - 2000 Kaplice

Milan Kyzour byl vysoce vzdělaným umělcem, nejenom ve výtvarném oboru ale také v hudbě. Virtuózně hrál na několik hudebních nástrojů, hlavně však na varhany, na něž pořádal od mládí koncerty. Výtvarné vzdělání získal na Karlově universitě v Praze, a sám se posléze stal vysokoškolským učitelem. Na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích založil „ Ateliér arterapie“. /stanovování psychické diagnózy, na základě výtvarného vyjadřování pacienta/.
Ve svých námětech měl krajinu a starobylá města jižních Čech odkud pocházel, figurativní náměty, portréty a kytice. Je to tvorba velmi široká a rukopis zcela ojedinělý. Náměty někdy hraničí s abstrakcí, vždy je však čitelné, co malíř vyjadřoval. Je v nich zakotvena doslova „duše“ znázorněné krajiny, města, či portrétované ženy. Jako podklad používal různé materiály, včetně dřeva plátna či sololitu. Jeho technika se zcela vymyká běžně používaným malířským postupům. Jsou to obrazy, vyhovující hlavně vysoce náročnému zákazníkovi.
Zesnulý umělec patří k našim nejvýznamnějším osobnostem 20 století. Jeho tvorba je zatím nedoceněná.

No one has dropped yet, be the first.
Please read , please hold ...