Sitting girl oil hardboard, 25.5x37cm, framed, original,..">

Bid to Auction

Update
1 500 CZK
wins i*** Min can be thrown 100 CZK
finished
time to end -05.01.2020, 21:30:00
bids in the auction: 1x

Method of transport Česká Pošta, a.s 400 CZK The price of transport outside the Czech Republic can be agreed with the seller Point of Sale:: Čr, Praha

1030 Milan Kyzour

 

span style = "font-size: 14px;"> Sitting girl

oil hardboard, 25.5x37cm,

framed,

original,

signed in PD

Milan Kyzour

1932 České Velenice - 2000 Kaplice

Milan Kyzour byl vysoce vzdělaným umělcem, nejenom ve výtvarném oboru ale také v hudbě. Virtuózně hrál na několik hudebních nástrojů, hlavně však na varhany, na něž pořádal od mládí koncerty. Výtvarné vzdělání získal na Karlově universitě v Praze, a sám se posléze stal vysokoškolským učitelem. Na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích založil „ Ateliér arterapie“. /stanovování psychické diagnózy, na základě výtvarného vyjadřování pacienta/.
Ve svých námětech měl krajinu a starobylá města jižních Čech odkud pocházel, figurativní náměty, portréty a kytice. Je to tvorba velmi široká a rukopis zcela ojedinělý. Náměty někdy hraničí s abstrakcí, vždy je však čitelné, co malíř vyjadřoval. Je v nich zakotvena doslova „duše“ znázorněné krajiny, města, či portrétované ženy. Jako podklad používal různé materiály, včetně dřeva plátna či sololitu. Jeho technika se zcela vymyká běžně používaným malířským postupům. Jsou to obrazy, vyhovující hlavně vysoce náročnému zákazníkovi.
Zesnulý umělec patří k našim nejvýznamnějším osobnostem 20 století. Jeho tvorba je zatím nedoceněná.

Dropped
Date
Bid Amount
i***
05.01.2020, 15:48
1 500 CZK
Please read , please hold ...