Bid to Auction

Update
600 CZK
Min can be thrown 600 CZK
You need to Sign in to bid in this auction.
Don't have an account yet? Sign Up .
11 days, 9h.
time to end -14.12.2020, 18:20:00
No one is bidding , be the first!

Method of transport Česká Pošta, a.s 400 CZK The price of transport outside the Czech Republic can be agreed with the seller Point of Sale:: ČR, Praha

ID: 1571 Moser Glass

Glass Vase

1st half.20.stol. unsigned

size: h 22.5 cm x w 7 cm x w 7 cm

Moser glass

Moser je česká firma zabývající se produkcí bezolovnatého křišťálu, nápojové soubory vyrábí barevné i křišťálové. Byla založena jako pokračovatel státní firmy Sklárna Moser v roce 1991. Sklárna Moser je členem Comité Colbert, společenství, které si klade za cíl udržet a rozvíjet tradiční rukodělnou výrobu luxusních výrobků. Sídlem sklárny Moser jsou Karlovy Vary.

Manufakturu Moser založil v roce 1857 v Karlových Varech rytec a obchodník Ludwig Moser. Roku 1875[2]se stal c. k. dvorním dodavatelem Františka Josefa I., později pak perského šáha Musaffereddina nebo anglického krále Eduarda VII. Za působení Lea Mosera, technického a uměleckého ředitele sklárny v letech 1908 – 1932, se změnila výtvarná orientace sklárny. V tomto období vznikaly dekorační techniky, které jsou dodnes charakteristickými znaky moserovské produkce. Typickými atributy se stalo broušení na hrany, zdobení oroplastickým, tj. leptaným a zlaceným dekorem a využívání jedinečných moserovských barev. Z tohoto období pocházejí nápojové soupravy Splendid, Copenhagen, Paula či Royal.

Sklárna Moser se zaměřuje výhradně na výrobu křišťálu bez příměsí olova. Práce s touto sklovinou je náročná, ale bezolovnatý křišťál vyniká vysokým leskem, jiskřivostí a zejména tvrdostí, která umožňuje detailní broušení a rytí. Sklárna pracuje s tenkostěnným i silnostěnným sklem, ovládá techniky jemného zlacení, platinování a další zušlechťovací postupy. Výzvou pro designéry je rovněž možnost pracovat s charakteristicky průzračnými moserovskými sklovinami v barvách polodrahokamů, které vynikají svou krásou a v kombinacích vytvářejí nevšední optické efekty. Křišťál Moser je používán ve významných domech a palácích panovníků, státníků a vlád.

Sklárna Moser je akciovou společností s přibližně třistašedesáti zaměstnanci. Společnost má v České republice čtyři prodejní galerie (dvě v Praze a dvě v Karlových Varech), prostřednictvím zástupců jsou výrobky Moser prezentovány takřka po celém světě. Mezi klíčové zahraniční trhy patří Rusko, USA, Japonsko, Tchaj-wan a Velká Británie. Moser pravidelně inovuje svůj sortiment s ohledem na měnící se vkus a potřeby mladší generace zákazníků, tradiční historické jádro portfolia však zůstává zachováno. Nové kolekce sklárna pravidelně prezentuje na veletrzích ve Frankfurtu, Miláně nebo na přehlídce designu Maison & Objet v Paříži.

No one has dropped yet, be the first.
Please read , please hold ...